Rajoni

Video/ Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë, nis takimi Kurti-Vuçiç


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:10 - 19/07/21 |
Opi Nion

Ka filluar në Bruksel takimi mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç në kuadër të procesit të dialogut.

Takimi mes liderëve të Kosovës dhe Serbisë është ndërmjetësuar nga i dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun, Miroslav Lajçak dhe Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme, Josep Borrell.

Ky është takimi i dytë në kuadër të dialogut, në takimin e qershorit Kurti dhe Vuçiç nuk arrit një dakordësi për mes tyre për propozimet e bërë për marrëdhëniet Kosovë-Serbi./ Opinion.al

Pas