Bota

Ukraina tregon numrin e ushtarëve rusë të vrarë në 25 ditë luftime


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:34 - 20/03/22 |
Opi Nion

Zyrtarët ushtarakë ukrainas kanë bërë me dije se rreth 14 700 ushtarë rusë janë vrarë që nga nisja e sulmit të Rusisë në Ukrainë.

Për më tepër, Ukraina thotë se 476 tanke ruse, 96 avionë dhe 118 helikopterë janë shkatërruar në 25 ditë luftime.

Ndërkohë, burime të tjerë perëndimore pretendojnë se numri i ushtarëve rusë të vrarë është rreth 7000, ndërsa të plagosurit janë 21 000.

Pas