Aktualitet

“Sa më shpejt zgjedhje të parakohshme”, Berisha: Të rikthejmë PD në pushtet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:02 - 20/03/22 |
Opi Nion

Në foltoren e zhvilluar sot me emigrantët shqiptarë në Greqi, ish-kryeministri Sali Berisha është shprehur se duhen sa më shpejt zgjedhje të parakohshme të lira dhe të ndershme.

Sipas Berishës, PD duhet të kthehet në pushtet për procese të mëdha transformuese për integrimin e mëtejshëm në Bashkimin Europian dhe shndërrimin e Shqipërisë në një vend të zhvilluar.

Më tej ai tha se do të bëjë gjithçka për të patur një bashkëpunim të ngushtë me degët në Athinë.

‘”Sa më shpejt për të çuar vendin drejt zgjedhjeve të parakohshme, të lira dhe të ndershme dhe rikthyer partinë e idealeve tuaja në pushtet për procese të mëdha transformuese të Shqipërisë, integrimin e mëtejshëm në Bashkimin Europian dhe shndërrimin e tij në një vend të zhvilluar. Unë ju garantoj se do të bëjmë gjithçka për një bashkëpunim sa më të ngushtë me degët tona në Athinë dhe kudo që ndodhen. Inkurajojmë nxitjen e tyre për një bashkëpunim sa më të ngushtë me të gjithë emigrantët shqiptarë kudo që janë në mënyrë që ata të kenë rolin e tyre direkt në të gjitha zhvillimet e vendit. Vota e emigrantëve, ushtrimi i të drejtës së tyre do të jetë përparësia e parë e Partisë Demokratike”, tha Berisha.

Pas