Kryesore

U shpall non grata nga Anglia/Berisha tregon çfarë shkruhej për familjen e tijBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:13 - 22/07/22 |
Opi Nion

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha është pyetur nga gazetarët nëse nga vendimi i shpalljes non grata është prekur dhe familja e tij.

Para gazetarëve ai tha se në njoftimin që kishte marrë nuk ishte i cituar askush tjetër veç tij.

Nuk citohej askush përveç meje. Bëhej fjalë vetëm për korrupsion”,-deklaroi ai.

Duhet thënë se ky vendimi i Britanisë së Madhe është i ndryshëm nga ai i SHBA, e cila bashkë me ish-kryeministrin shpalli non grata edhe anëtarët e tjerë të familjes Berisha.

Pas