Aktualitet

Berisha “non grata” nga Britania, Rama: Rreziku anglo-amerikan për ShqipërinëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:25 - 22/07/22 |
Opi Nion

I menjëhershëm ka qenë reagimi i kryeministrit Edi Rama pasi kreu i PD, Sali Berisha, konfirmoi se është shpallur non grata nga Britania e Madhe.

Në një status në “Twitter”, Rama shkruan “no comment”, teksa publikon kopertinën e librit të diktatorit Enver Hoxha me titullin ‘Rreziku anglo-amerikan për Shqipërinë’. Kreu i qeverisë ka ironizuar kështu  shpalljen e dyfishtë non-grata të kreut të PD nga SHBA dhe Britania e Madhe.

 

Pas