Aktualitet

Kryebashkiaku i Vlorës Dritan Leli shkon në SPAKBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:07 - 22/07/22 |
Opi Nion

Kryebashkiaku i Vlorës, Dritan Leli është paraqitur këtë të premte në SPAK.

Sipas gazetares Klodiana Lala ndaj Lelit ka një kallëzim nga ana e KLSH-së.

Ndërkohë po sot kryeministri Edi Rama në një takim me kryebashkiakët sulmoi Lelin për çështjes së pastrimit të qytetit bregdetar. Rama tha se Leli është një kryëtar bashkie që fle gjumë.

“Kemi bashki si Vlora që ka pasur një vëmendje të veçantë me të drejtës nga qeveria por që ka një kryetar bashkie që fle gjumë. Vlora me gjithë potencialin dhe mbështetjen nuk duhej ta diskutonte të qenit xixë nga mëngjesi në mbrëmje. Minimalisht!”, tha Rama sot.

Pas