Aktualitet

Laç/U ndalua për korrupsion, Gjonaj pezullon shefen e Shërbimit të Provës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:26 - 15/12/20 |
el ida

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka njoftuar pezullimin nga detyra të Shefes Vendore të Shërbimit të Provës në Laç Lindita Lelçaj, e cila është ndaluar sot nga policia e Lezhës. Sikurse bëhet e ditur paraprakisht ajo akuzohet për korrupsion dhe ndalimi i saj është bërë përmes personave të infiltruar.

“Në vijim të informacioneve mbi ndalimin me urdhër të Prokurorisë Kurbin të shtetases Lindita Lelçaj me detyrë Drejtore e Zyrës Vendore të Shërbimit të Provës Kurbin, Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka firmosur urdhrin për pezullim të menjëhershëm nga puna. Urdhri i Ministres së Drejtësisë mban datën 15.12.2020”, thotë njoftimi.

Raportohet se edhe më herët Lelçaj ka qenë e akuzuar për humbje të dosjeve./Opinion.al

 

Pas