-Jetë dhe Stil

Tronditëse/Prindërit e nxjerrin në rrugë, vajza 3-vjeçare rritet në koliben e qenve 


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 01:00 - 01/12/15 |
b.f

Të bukura dhe njëkohësisht shqetësuese. Të tilla janë imazhet e projektit më të fundit të  Julia Fullerton-Batten, që duken si në përrallë, por janë të vërteta.

Ky imazh përfaqëson vajzën ukrainase Oxana Malaya, e cila u gjet teksa jetonte me qentë në një kolibe në vitin 1991.

Prindërit e saj ishin të alkoolizuar dhe një natë e lanë jashtë. Duke kërkuar një vend të ngrohtë, 3-vjeçarja uhyri në koliben e qenve, një veprim që ndoshta i shpëtoi jetën.

Ajo ecte me këmbë dhe duar, qëndronte me gjuhën  jashtë dhe i shqyente ushqimet me dhëmbë.

Për shkak të mungesës së ndërveprimit me njerëz,a jo dinte vetëm fjalë po dhe jo.  Oxana tani jeton në një klinikë në Odessa dhe punon në një spital kafshësh.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas