Kryesore

Tkurret numri, ja sa deputetë marrin pjesë në mbledhjen e thirrur nga AlibeajBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:14 - 14/06/22 |
Opi Nion

Enkelejd Alibeaj, ka thirrur ditën e sotme grupin parlamentar të Partisë Demokratike. Mbledhja ka nisur në selinë blu, ndërsa ajo që vihet re është numri i ulët i deputetëve pjesëmarrës.

Siç shihet edhe në listën e mëposhtme, vetëm 16 deputetë kanë marrë pjesë në mbledhjen e thirrur nga Alibeaj.

Duhet thënë se ky është një numër më i vogël i deputetëve pjesmarrës, duke e krahasuar me mbledhjet e mëparshme. Kujtojmë që PD ka gjithsej 52 deputetë si dhe 7 të tjerë nga aleatët.

1. Kastriot Piroli

2. Flamur Hoxha

3.Emilja Koliqi

4. Andja Ulliri

5. Dhurata Çupi

6. Saimir Korreshi

7. Gazment Bardhi

8. Eralda Tase Bano

9. Zheni Gjergji

10. Ferdinant Xhaferri

11. Enkelejd Alibeaj

12. Arbi Agalliu

13. Bledjon Nallbati

14. Lefter Geshtenja

15. Oriola Pampuri

16. Xhelal Mziu

Pas