Aktualitet

Foto/Kryeministri Edi Rama niset drejt Kievit, ja kush e shoqëronBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:33 - 14/06/22 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama është nisur për në Kiev. Këtë fakt e ka bërë të ditur vetë kryeministri përmes një postimi në rrjetet sociale.

Në fotot e bëra publike ai na tregon se është nisur drejt Ukrainës bashkë me kryeministrin malazez, Dritan Abazoviç. Rama tregon se kjo vizitë po kryhet nga ai dhe homologu i tij malazez pas nj ftese të bëra nga presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky.

“Për Kiev me ftesë të Presidentit Zelensky”,-shkruan kryeministri Edi Rama në postimin e tij./Opinion.al

Pas