Aktualitet

Tirana nesër pa drita, OSHEE: Ja zonat e prekura


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:56 - 08/08/21 |
Opi Nion

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton qytetarët se ditën e nesërme në kryeqytet do të ketë stakime të energjisë elektrike.

OSHEE bën me dije se ndërprerja e energjisë vjen për shkak të investimit për mirëmbajtjen e kabinave.

Duke filluar nga ora 09:00 -16:00 do të stakohet rryma elektrik në zonën Fushë-Mëzez pjesërisht, zonën e Kopshtit Botani dhe zonën e “Komunës së Parisit”.

“Në vijim të investimit për mirëmbajtjen e kabinave, në datën 9 gusht gjatë intervalit kohor 09:00-16:00 do të stakohet energjia në këto zona në Tirane:

Pjesërisht: Fushë Mëzez,  zona e Kopshtit Botanik dhe zona e “Komunës së Parisit””, shkruan OSHEE./Opinion.al

Pas