Bota

Të shtëna me armë në një supermarket në SHBA, 10 të vrarëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:19 - 23/11/22 |
Opi Nion

Një person i armatosur ka vrarë 10 persona në një supermarket në Chesapeake, në shtetin amerikan të Virxhinias.

Një burrë që besohet të jetë menaxheri i dyqanit hapi zjarr, më pas ktheu armën kundër vetes dhe u vetëvra.

BBC shkruan se ka pak detaje lidhur me ngjarjen, por një oficer policie foli për jo më shumë se 10 persona të vrarë dhe shumë të plagosur. Ende nuk dihet motivi që shtyu autorin drejt krimit të rëndë.

Policia u tha gazetarëve se sulmi ndodhi në orën 22:12 me orën lokale (03:12 GMT).

Zëdhënësi Leo Kosinski tha se të shtënat besohet të kenë ndodhur brenda dyqanit dhe se i dyshuari ka vepruar i vetëm.

Ky sulm me armë ndodh disa ditë pas një tjetër ngjarje të ngjashme, ku brenda një lokali nate të komunitetit LGBT në Kolorado, një person i armatosur hapi zjarr duke shkaktuar 5 të vrarë dhe 17 të plagosur.

Pas