Te Fundit

Të famshëm dhe të frikësuar? Zbuloni arsyen


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:38 - 27/10/15 |
b.f

Ata janë te bukur,të famshëm,të fuqishëm. Shfaqen kudo dhe kanë gjithmonë mijra ndjekës që mezi presin të rejat nga jeta e tyre publike por dhe private. Edhe pse disa prej personazheve “vip” në Shqipëri nuk bëjnë thuajse asgjë në art,kulturë apo modë,cdo dalje e tyre edhe për një kafe shoqërohet me foto dhe komente në rrjete sociale. Por gjithmonë këto foto janë të “përpunuara”dhe komentet….në pjesën më të madhe të kontrolluara. Por shumë prej tyre nuk ndërhyjnë vetëm tek fotot. Edhe në realitet,fytyra nuk është me ajo e para. Operacion apo efekti i makiazhit? Kjo është dilemë e madhe,për më tepër që së fundi,një profil në instagram i pasuar dhe nga te tjerë duket se po i “nxjerr bojën” personazheve të njohura duke publikuar foto të shumë viteve më parë ku ata shfaqen…..shumë,por shumë më ndryshe sec janë tani. Faqja u bllokua shumë shpejt,edhe pse kishte mijra ndjekës në pak kohë. Po kaq shpejt një pjesë e personazheve të njohur bllokuan këtë profil me emrin “vipat e bllokut 2015” edhe pse pak orë më vonë ai u rishfaq me të tjera foto. Opinion.al ishte i pari që realizoi një intervistë me personat që drejtojne këtë profil në instagram dhe që vazhdojnë të mbeten anonime. Por cfarë e ben publikimin e fotove të dikurshme të “vipave” kaq interesante per publikun? Ndoshta rikthimi në kohën kur ata ishin më pak të njohur dhe me natyrale? Është kjo një mënyrë për të “marrë hak” për fodullëkun që keta personazhe tregojnë herë pas here? Ndoshta po. Ndoshta pas këtyre profileve qëndrojne personazhe që duan thjesht të argëtohen me nervozizmin e personazheve të ndryshuar dhe qe nuk duan te kthehen pas në kohe. E derisa kjo ceshtje te zgjidhet perfundimisht,publikut i mbetet te vendosë nëse të famshmit e sotem jane “bio” apo ndoshta pak bisturi nuk bën keq për të përmirësuar pamjen?

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas