-Jetë dhe Stil

Studimi/ Hera e fundit kur kam bere seks? Nuk e kujtoj


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:01 - 17/11/15 |
b.f

Një studim i bërë me dymijë çifte që janë në lidhje të gjatë, tregon se një e treta e tyre, e kanë harruar herën e fundit, kur kanë bërë seks.

Shumë çifte janë në lidhje pa marrëdhënie seksuale, duke i lënë fajet jetës së ngjeshur dhe punë, që po i lënë pa kryer marrëdhënie.

Madje, një në dhjetë çifte, pranojnë se më nuk kryejnë marrëdhënie me partnerin e tyre.

Jeta familjare, ka bërë që 38 për qind e çifteve, mes moshës 24 deri në 44-vjeçar, të kenë probleme me marrëdhënie seksuale.

Kurse, një në gjashtë persona, kanë pranuar se kanë pasur seks më të mirë, me partnerin e mëparshëm.

Gjysmë e të anketuarve, kanë thënë se nuk flasin për fantazitë seksuale më partnerët e tyre.

Rreth 27 për qind, poashtu vuajnë nga mungesa e vetëbesimit në shtrat. / Express

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas