Aktualitet

Rama: Hipotekave do u vije radha si doganat


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:11 - 17/11/15 |
b.f

Do u vijë radha hipotekave, ashtu si doganat. Me këtë shoprehje Kryemninistri Edi Rama ka mbyllur takimin e sotëm në Vlorë në kuadër të nismës “Ta pastrojmë Shqipërinë”.

Nuk dimë për cfarë e kishte fjalën Rama në këtë fjali, por nëse i referohemi “blicit” të sotëm në dogana, që u shoqërua me shkarkimin e tre nëndrejtorëve, ndoshta është koha që drejtorët dhe nëndrejtorët e hipotekave, të shqetësohen seriozisht.

KOMENTO (2)

Shkruaj nje koment

  1. Ideja e Zotit Rama eshte e mire, valle do te ver drejtesi , te sharlatanet e ish kryeministrit, qe vodhen tokat ne Vlore, qe shpiken Shefqet Verlacin dhe pastaj i ndane ne parcela , kush ka perfituar , Mirela Kreshpa avokate, Kel Dumani punonjes i A.K.K.P , Ardian Dauti Avokat , Rolant Tafili Drejtor i Aluizmit ka dhe te tjere ne Tirane, Se kane vepruar une te mbroje ty ne mbrojme njeri tjetrin te gjith fitojme. eshte fare e thjeshte ti verifikoje. Ky eshte shteti, shteti eshte regullator dhe i tregone vendin hajdutit.

  2. Ndoshta do tja u marrin tokat qe ju Kane mbetur pa pervetesuar nga qeveritaret, ju duhen se do bejne Vila te tjera,nuk ju mjaftojne ato qe Kane, e ju thone hipotekave mos beni llafe regjistroini ne emrin tone.

Pas