Kryesore

Shembja e Teatrit, Rama me njerëzit e besuar shkon tek Ruçi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:15 - 19/09/18 |
b.f

Nesër mazhoranca qeverisë pritet të vulosë përfundimisht shembjen e Teatrit Kombëtar dhe ndërtimin e një të riu.

Ndryshimet në draftin ligjor që u votuan dje mes debatesh në komision, do të futen për votim nesër në parlament. Sot (një ditë para seancës) Kryeministri Edi Rama ka shkuar në Kryesinë e Kuvendit ku po takon kreun e këtij institucioni Gramoz Ruci.

Në këtë takim janë dhe kryetari i Bashkisë Erion Veliaj, shefja e kabinetit në kryeministri Vali Bizhga dhe Engjëll Agaçi sekretar i përgjithshëm. Ne takim po diskutohet per ndryshimet ligjore per ceshtjen e teatrin kombetar.

*Në rendin e ditës së parlamentit, pika 5 ligji për teatrin

 

Pas