Kronikë

Emrat/ Aksident i rëndë, humb jetën njëri vëlla, tjetri plagoset


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:29 - 19/09/18 |
b.f

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në Mallakastër, ku ka humbur jetën Pajtim Zotaj, i cili drejtonte mjetin tip Opel. Sakaq ka mbetur i plagosur vëllai i tij Agim Zotaj. Policia njoftoi: “në datën 19.09.2018, rreth orës 08:15, në fshatin Aranitas, Mallakastër, shtetasi P.Z, 27 vjeç, banues në Ballsh, duke drejtuar mjetin tip “Opel” ka humbur kontrollin e drejtimit të mjetit dhe ka dalë nga rruga.

Si pasojë e daljes nga rruga ka ndërruar jetë drejtuesi i mjetit, rrugës për në Spitalin Rajonal Fier si edhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve pasagjeri në këtë mjet, shtetasi A.Z, 31 vjeç.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes”.

Pas