Te Fundit

SHBA përfshihet nga stuhia e dëborës, anulohen mbi 1300 fluturime


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:22 - 17/12/20 |
Opi Nion

Verilindja e SHBA-së është përfshirë nga një stuhi dëbore, e cila shkaktuar probleme në qarkullimin e mjeteve në qytete të ndryshme.  Si pasojë e stuhisë, janë anuluar të paktën 1344 udhëtime ajrore, përgjatë dy ditëve.

Prej rënies së dëborës përveç dëmeve në transportin ajror po vonojnë edhe dërgesën e vaksinës kundër Covid-19 në shtetet e prekura, pasi në Miçigan ndodhet një prej qendrave kryesore të prodhimit të saj dhe ky shtet është i bllokuar.

Për sa i takon anës tjetër, pamjet e mbërritura nga “Times Square” në Nju-Jork tregojnë për njerëz të lumtur teksa shijojnë rënien e e dëborës e cila solli atëmosferën e festave të fundvitit./ Opinion.al

i2 i3 i4 i5 i6 i7 i8 i9 i10 i11 i12 i13 i14 i15 i16 i17 (1) i17 i18 i19 i20 i21 i22 i23 i24 i28 i29 i1
<
>

Pas