Aktualitet

Vrasja e Klodian Rashës, Gjuzi: Skuadra ka qenë e droguar atë natë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:42 - 17/12/20 |
Opi Nion

Deputeti Kujtim Gjuzi ka folur sot në Kuvend në lidhje me vrasjen e 25-vjeçarit Klodian Rasha nga një efektiv policie. Ngjarje e cila solli si pasojë protesta disaditore deh dorëheqjen e Sandër Lleshajt nga posti i ministrit të Brendshëm.

Gjuzi u shpreh nga foltorja e Kuvendit se e përshëndet dorëheqjen e Lleshajt, ndërsa shton se në natën e krimit e gjithë skuadra ka qenë e droguar.

 “Kam pasur kërkesë për interpelancë për gjeneralin në lirim Lleshajn. Duhet të vinte në interpelancë, kam rënë dakord që këtu të vinte gjenerali i liruar. Tha nuk jap interpelancë unë, shkeli rregulloren e Kuvendit si dhe betimin te presidenti. Është ky ministër që nuk vjen dhe shikoni çfarë u bën të rinjve. Është ky ministër që gjumon minorenët. Taulant mos  u fut në konflikt me mua se të nxjerr ndonjë gjë. Jam dhëndër në Shkodër unë. Të nxjerr ndonjë emër atje. Në këto kushte ju keni një juntë ushtarake me 13 gjeneralë. E përshëndes gjeneralin për dorëheqjen. Familja Rasha u tregua dibranë të vërtetë që si pranuan lekët. Kanë qenë të droguar të gjithë atë natë të gjithë skuadra. Ju jeni të gjithë vrasës me ndonjë përjashtim të vogël”, u shpreh Gjuzi./ Opinion.al

Pas