Te Fundit

Sekuestrohet 1 ton kanabis në Mirditë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:30 - 30/09/15 |
b.f

MIRDITE- Gati një ton kanabis sativa u sekuestrua gjate një operacioni antidroge ne Orosh te Mirdites. Për këtë sasi të lëndës narkotike, një person u arrestua kurse 3 të tjerë u shpallën në kërkim. Sipas policisë së Lezhës është arrestuar Viktor Kola dhe janë shpallur në kerkim Marte Gjoka, Albert Gjoka dhe Akelian Gjoka. Përveç bimëve të korrura dhe te vendosura në tharje, policia asgjesoi edhe një parcelë të mbjellë. Operacioni antidroge në Mirditë vazhdon, pasi sipas të njejtave burime, jane identifikuar edhe parcela te tjera te mbjella me bime narkotike.

 

IMG-20150929-WA0056

 

IMG-20150929-WA0043

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas