Te Fundit

Tahiri takon Metën: Mazhoranca është solideBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:06 - 30/09/15 |
b.f

TIRANE-“Mazhoranca është solide dhe e qëndrueshme”, – ka siguruar ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri pas takimit me kryetarin e Kuvendit, Ilir Meta. Tahiri ishte në zyrën e Ilir Metës në Kryesinë e Kuvendit mëngjesin e së mërkurës dhe më pas udhëtoi për Elbasan në një takim me drejtues të policisë për ndeshjen Shqipëri-Serbi. Aty Tahiri u pyet edhe për takimin me Metën. “Fakti që bashkëqeverisim bën të kemi takime të shpeshta pune. Mazhoranca është solide dhe e qëndrueshme, vendit i duhet një opozitë funksionale. Opozita ka ende shumë rrugë dhe vite, përpara se të bëhet një opozitë e shëndoshë”, është shprehur Tahiri. Parësorë, tha ai, është reforma në drejtësi, që do t’i japë fund pandëshkueshmërisë në çdo nivel.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas