Te Fundit

Auron Tare: Pllakata e Sulejmanit të qendrojë në Kala


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:54 - 30/09/15 |
b.f

TIRANË- Drejtori i Agjencisë Kombëtare të Turizmit, Auron Tare, duke folur në emisionin “Opinion” për debatin mbi pllakatën në kalanë e Lezhës tha se çështja është historike dhe nuk duhet të percipitojë. Sipas tij elementë të caktuar po kërkojnë përçarjen e myslimanëve me katolikët.

“Debati u vendos në sfond religjoz, por mbishkrimi i përket historisë së Kalasë. Eshte fazë historike. Nuk ka rëndësi kush e ka bërë Selimi i Parë apo Sulejmani i Madhërishëm. Ajo pllakë duhet të jetë aty”, tha Tare.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas