Bota

Rusia sulmoi shkollën që strehonte gra e fëmijë, Zyrtarët: Njerëzit nën rrënoja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:38 - 20/03/22 |
Opi Nion

Këshilli i qytetit të Mariupolit thotë se forcat ruse bombarduan një shkollë ku ishin strehuar 400 njerëz.

Në një përditësim në Telegram, thuhet se ndërtesa është shkatërruar dhe njerëzit janë nën rrënoja. Gratë, fëmijët dhe të moshuarit kishin qenë në shkollë, thanë zyrtarët.

Nuk ka ende informacione për viktima. Komunikimi me Mariupol është tepër i vështirë, për shkak se prej ditësh qyteti është i rrethuar  nga forcat ruse, dhe ka qenë shënjestër e bombardimeve./Opinion.al

Pas