-Jetë dhe Stil

“Retrospektiva” e Maks Velos, në Galerinë Kombëtare


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:12 - 07/09/15 |
root

Galeria Kombëtare e Arteve do të prezantojë në 10 shtatori për publikun, ekspozitën “Maks Velo – Retrospektivë”.Ekspozita e kuruar nga Suzana Varvarica Kuka, është një prezantim i retrospektivës së krijimtarisë së piktorit dhe arkitektit Maks Velo dhe do të shpalosë për publikun gjatë muajit shtator, panoramën më dinjitoze të ekspozimeve të artistit. Ekspozita merr përsipër të bëjë publike jo vetëm punimet e artit të Maks Velos, por përmes tyre i propozohet publikut të zbulojë ritmin e krijimit, ndikimet mbi krijimin, transformimet dhe provat e artistit nga një gjini në tjetrën, si dhe nga një teknikë në tjetrën. Veprat e ekspozuara demostrojnë në mënyrë të qartë trysnitë e kohëve mbi artistin. 

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas