Te Fundit

Prenga ‘merr me vete’ Ndokën, lë mandatin deputeti tjetër i Lezhës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:40 - 07/09/15 |
b.f

TIRANE- Vetëm pak orë pasi Parlamenti votoi për heqjen e mandatit të deuptetit të Lezhës, Armando Prenga, jep dorëheqjen edhe deputeti tjetër i PS në këtë zonë, i akuzuar shpesh nga opozita për të kaluar kriminale, Arben Ndoka. Në letrën e prej afro 3 faqe, Ndoka ka përshkruar gjithë jetën e tij dhe ka sqaruar për herë të parë edhe ngjarjen e Italisë për të cilën PD e ka sulmuar vazhdimisht. “Kam qenë i dënuar”, pranon Ndoka, “por gjithë procesi ndaj meje ka qenë sajesë”, shton më tej. Ai u ka kërkuar falje deputetëve socialistë për shqetësimin që u ka krijuar dhe ka premtuar se do të luftojë për të marrë dokumentin e pafajësisë.

Ja letra e plotë e Ndokës drejtuar deputetëve të Kuvendit të Shqipërisë:

leter e hapur grupit parlamentar te partise socialiste, opinionit publik, votuesve te ps – nga deputeti arben ndoka

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas