Aktualitet

Rama shet pikturat e tij edhe në Hong Kong


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:48 - 28/10/15 |
b.f

Edi Rama hap ekspozitën e tij të tretë në pak kohë. Këtë herë, arti i Kryeministrit shqiptar ka kapërcyer oqeanin dhe është zhvendosur në Azi. Rama ka çelur një ekspozitë në Hong Kong, ku ndodhet për të marrë pjesë në një forum ekonomik. Lapsi.al ka mundur te sigurojë disa foto nga momenti i hapjes së ekspozitës, ndersa ka folur ne kete ceremoni dhe vete Kryeministri. Nuk ka ende nje cmim te qarte te pikturave te ekspozuara, as informacion per interesin qe mund te ngjallin veprat artisitike te Edi Rames. Ne nje interviste te pak diteve me pare ne Opinion, Kryeministri Rama nuk u pergjigj pyetjes se sa ka fituar nga shitja e pikturave. Por duket se çelja herë pas here e ekspozitave të tij ndersa ndodhet jashte me detyren e Kryeministrit në mos përfitim material, i sjell kreut të Qeverise kenaqesi artistike. Ende nuk është hapur një ekspozite e tille ne vendlindjen e Edi Rames,Tiranë.

piktura rama

rama ne hong kong

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas