Aktualitet

Banda naziste e trafikut të drogës, ja shqiptarët e arrestuarBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:00 - 28/10/15 |
b.f

TIRANE- Një superoperacion i policisë italiane i nisur 5 vite më parë ka vënë në pranga 21 anëtarë të një bande italo-shqiptare që siç bën të ditur policia funksiononte me rregullat e “nazizmit”. Disa prej tyre janë kapur në Shqipëri, ndaj është angazhuar edhe policia jonë në këtë aksion.

1 ton drogë e sekuestruar dhe 10 milionë euro pasuri e sekuestruar është një tjetër bilanc që tregon fuqinë e këtij rrjeti të narkotrafikut Itali-Shqipëri.

Por kush janë anëtarët e kësaj bande? Opinion.al publikon emrat që bëri të ditura vetë Policia e Shtetit Shqiptar.

Të arrestuar në Shqipëri

Gentian, MECOLLARI , 31 vjeç.
Klevis SENA , 26 vjeç

 

Të arrestuar në Itali

Kastriot, RIZAJ , 34 vjeç.
Hajri, BALLA 52 vjeç.
Algen BUSHI, 32 vjeç.
Martin SINANI, 32 vjeç.
Alket PLAKU, 38 vjeç.
Ermal DORDA, 30 vjeç .
Durim VISHKURTI , 35 vjeç .
Sokol COTA, 39 vjeç.
Ardit, KURTI 32 vjeç.
Fisnik KUCI, 30 vjeç
Shahin MECOLLARI, 28 vjeç
Armando SHERKO , 29 vjeç
HAXHIAJ Gerald, 28 vjeç
Erion CULLHAJ 27 vjeç.

1446037387rrestuar

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas