Aktualitet

Protesta e 7 korrikut/ Berisha:PD shkon me koalicion të gjerë, kush do jetë pjesëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:19 - 28/06/22 |
Opi Nion

Është mbledhur ditën e sotme kryesia e Partisë Demokratike. Fjalën hyrëse po e mban kreu i PD, Sali Berisha.

Berisha ka theksuar se protesta e 7 korrikut do të jetë protesta e qytetarëve dhe jo e PD teksa kërkoi intensifikim maksimal të përpjekjeve.

“Jo si një protestë e PD, por e mbarë qytetarëve shqiptarë. Nuk ka dyshim se roli i PD në organizimin e kësaj është përcaktues, por PD shkon drejt kësaj proteste me një koalicion të gjerë me shoqërinë civile, me personalitete aktive në jetën publike dhe me forca politike opozitare të vërteta parlamentare dhe jo parlamentare.

Degët kanë filluar aktivitetin dhe takimet por kërkoj intensifikim maksimal i përpjekjeve tona në mënyrë që kjo protestë të shprehë të gjithë shqetësimet e mëdha, problemet madhore me të cilat përballen sot shumica dërrmuese e qytetarëve shqiptarë. Nuk ka dyshim se problemi më kryesor është një lak në fytin e shqiptarëve që po shtrëngohen çdo ditë e më shumë nga çmimet stratosferike të Bordet komuniste të qeverisë së Edi Ramës”-tha Berisha. 

Pas