Aktualitet

Porti turistik i Vlorës, Rama: Për pak javë hapet kantieri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:03 - 07/11/21 |
Opi Nion

Kryeministri Rama ka njoftuar nga Vlora nisjen e punimeve për ndërtimin e portit turistik. Rama shkruan në një postim në Facebook se këto punime do të nisin brenda pak javësh në një investim që sipas tij, do të krijojë një motor të fuqishëm për ekonominë e vendit.

Rama vizitoi sot edhe kantierin e parkut të Shtëpisë së Pavarësisë.

“Në kantierin e Parkut të Shtëpisë së Pavarësisë, ku do të mbillen afro 1000 pemë të llojeve të ndryshme dhe do të krijohet një hapësirë fantastike urbane, ndërkohë që për pak javë hapet kantieri i Portit Turistik bashkëngjitur, i cili do të bëhet një burim i rëndësishëm të ardhurash për qytetin që do të jetë një prej motorëve të fuqishëm të ekonomisë kombëtare“, thotë Rama./Opinion.al

Pas