Kronikë

Polic në Shqipëri, grabitës në Itali, përjashtohet nga Policia e Shtetit 27-vjeçariBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:19 - 22/11/22 |
Opi Nion

Policia Italiane ka arrestuar për grabitje një 27-vjeçar shqiptar, i cili në vendin tonë ishte me detyre oficer i Patrullës së Përgjithshme në Postën e Policisë Shëngjin, në Komisariatin e Policisë Lezhë.

Ndërkohë, Policia e Shtetit njofton se  Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit ka firmosur përjashtimin  nga Policia e Shtetit, të punonjësit të Policisë Klisman Nikolli.

Nikolli ka marrë leje pa të drejtë page, nga data 01.11.2022 deri më datë 31.12.2022. Kjo leje i është miratuar nga eprori i tij, për dalje jashtë shtetit, pas kërkesës së bërë nga vetë punonjësi, për arsye shëndetësore.

“Gjithashtu, sqarojmë opinionin publik se në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit dhe në drejtoritë vendore të Policisë, janë ngritur dhe funksionojnë këshillat e emërtesës, për emërimin e drejtuesve të strukturave të Policisë, bazuar në rezultatet e punës, profesionalizmin, integritetin dhe pastërtinë e figurës. Shprehim keqardhje për deklaratat dashakeqe që synojnë të përbaltin punën, mundin dhe sakrificën e mijëra djemve dhe vajzave, burrave dhe grave, të Policisë së Shtetit, që punojnë 24/7 për të garantuar rendin e sigurinë, dhe që përballen e luftojnë çdo ditë, me krimin në përgjithësi dhe me krimin e organizuar në veçanti”,-njofton policia./Opinion.al

Pas