Kronikë

Plagosi kushëririn me thikë në fytyrë, arrestohet 21-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:04 - 11/11/20 |
Opi Nion

Një 21-vjeçar është arrestuar nga polica pasi plagosi me thikë në fytyrë kushëririn.

Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e djeshme, pas një konflikti për motive të dobëta, në një banesë të përbashkët në fshatin Pulaj, Njësia Administrative Velipojë, Shkodër.

“Arrestimi i shtetasit Xh.F., u bë pasi mbrëmjen e datës 10.11.2020, gjatë një konflikti për motive të dobëta në një banesë të përbashkët në fshatin Pulaj, Njësia Administrative Velipojë, Shkodër,  ka plagosur me thikë në fytyrë, kushëririn e tij, shtetasin A. P. 25 vjeç, banues në fshatin Tamarë, Malësi e Madhe. Shtetasi A. P., pasi mori mjekim në spital është larguar në banesë”, njofton policia.

Gjithashtu, policia bën me dije se në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 3 thika.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër, për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje” dhe “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta”./Opinion.al

Pas