Aktualitet

Rinas/ Sekuestrohen 3 lingota ari, arrestohet 56-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:24 - 11/11/20 |
Opi Nion

Policia kufitare e Rinasit ka sekuestruar një sasi prej 4 kg e 660 gr flori, pa dokumentacionin përkatës.

Operacioni i koduar “Lingota” ishte rezultat i një hetimi 2-mujor, për goditjen e veprimtarisë së paligjshme të kontrabandës me mallra të licencuar. Sakaq, policia njofton se në lidhje me ngjarjen është arrestuar në flagrancë një 56-vjeçar me inicialet A.LL.

“Në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë policore se një shtetas do të transportonte nga Shqipëria drejt Turqisë, një sasi floriri të dyshuar kontrabandë, shërbimet e Komisariatit Rinas kanë koordinuar veprimet dhe kanë përzgjedhur për kontroll të imtësishëm në vijën e dytë, shtetasin e dyshuar” njofton policia.

Gjatë kontrollit të ushtruar në çantën personale të shtetasit A.Ll, i cili do udhëtonte drejt Turqisë iu gjetën e sekuestruan në cilësinë e provës materiale tre lingota të dyshuara floriri, me peshë 4 kg e 660 gr, pa licencën përkatëse.

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës të Shkallës së Parë Tiranë për veprën  penale “Kontrabanda me mallra të licencuara”./ Opinion.al

Pas