Rajoni

Tërmet në Maqedoninë e Veriut, lëkundjet ndihen edhe në Shqipëri


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:44 - 11/11/20 |
Al Do

Vijojnë lëkundjet e tërmetit në rajon.

Sipas EMSC, një tërmet me magnitudë 4.9 Rihter është regjistruar rreth orës 3:25 minuta.

Epiqendra e tërmetit ishte në Maqedoninë e Veriut pranë Gostivarit por është ndier edhe në Shqipëri në zonën e  Dibrës, Elbasanit dhe Tiranës.

Ky tërmet pason disa lëkundje që u regjistruan orët e para të mëgjesit që kishin magnitudë 5.1 Rihter. Gjatë ditës në Maqedoninë e Veriut ka patur edhe dy lëkundje 3.7 Rihter./ Opinion.al

Pas