Kryesore

Përfundon votimi, zgjidhen 6 gratë anëtare të Kryesisë së PS-së


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:38 - 02/09/21 |
Opi Nion

Ka mbaruar votimi për anëtarët e Kryesisë së Partisë Socialiste.

Asambleja e Partisë Socialiste ka votuar dhe ka zgjedhur 6 gratë anëtarë të Kryesisë së PS. Nga 10 kandidate emrat fitues që kanë fituar janë si më poshtë:

  1. Olta Xhaka
  2. Belinda Balluku
  3. Evis Kushi
  4. Ogerta Manastirliu
  5. Blerina Gjylameti
  6. Mimi Kodheli

Nga ana tjetër mësohet se kandidatet që nuk fitojnë garën për Kryesinë e PS janë Ermonela Felaj, Milva Ekonomi, Klotilda Ferhati dhe Almira Xhangulla./Opinion.al

Pas