Kryesore

Nga Ditmir Bushati tek Pandeli Majko…6 anëtarët burra të Kryesisë së PS


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:45 - 02/09/21 |
Opi Nion

Asambleja e Partisë Socialiste ka votuar ditën e sotme dhe ka zgjedhur 6 burrat anëtarë të Kryesisë së PS.

Bëhet me dije se në garë kanë qenë 10 kandidatë.

Nga numërimi i votave ka dalë si rezultat se jashtë garës kanë mbetur Fatmir Xhafaj, Pjerin Ndreu, Ervin Demo, Eduard Shalsi.

Fituesit
Pandeli Majko
Erion Braçe
Ditmir Bushati
Ilir Beqja
Arben Pëllumbi
Armando Subashi

Mbetën jashtë
Fatmir Xhafaj
Pjerin Ndreu
Ervin Demo
Eduard Shalsi

Pas