Aktualitet

Për dy ditë do të festonte 20-vjetorin, aksidentohet për vdekje shqiptari


               Publikuar në : 18:30 - 19/08/19 |
xhu lia

Një i ri shqiptar ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm si pasojë e një aksidenti në Itali.

Ishte ora 9:30 e mëngjesit të sotëm kur 19-vjeçari  Ledio Cërriku, i cili po drejtonte një motor të tipit ‘Piaggio Liberty’ është përplasur nga një furgon ‘Fiat D Ducato’, të drejtuar nga një 37-vjeçar, në kryqëzimin mes Via Bramante dhe Via Raffaello.

Ndonëse kishte vendosur kaskën i riu ka përplasur kokën me forcë në asfalt  duke mbetur i vdekur në vend. Prej vitesh ai jetonte në qytetin Romagna dhe  ditën e mërkurë do të festonte 20-vjetorin e lindjes.

Policia italiane ka nisur hetimet për të zbardhur shkaqet e këtij aksidenti./Opinion.al/

Pas