Emisionet

Opinion/ Shembja e Teatrit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:34 - 19/05/20 |
el ida

Mbrëmjen e 18 Majit në programin “Opinion” u diskutua nga çështjet më të diskutuara këto dy ditët e fundit, për shembjen e Teatrit Kombëtar.

Në studion e programit ishte kryebashkiaku Erion Veliaj, regjisori Edmond Budina, dhe ish-deputetja Albana Vokshi, si dhe Eda Gemi.

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka treguar gjatë emisionit se pse u vendos që prishja e godinës të kryhej rreth mëngjesit. Sipas Veliajt, u vendos që të respektohej vendimi i shumicës duke prekur më pak pakicën. Pyetjes pse prishja u bë në një kohë pandemie, Veliaj iu përgjigj se bashkia nuk ka ndaluar së bëri punë publike edhe gjatë kësaj periudhe.

Emisioni i plotë në videon e mëposhtme:

 

 

 

Pas