Aktualitet

Operacionet e policisë në det, Nano pezullon lejet e efektivëve në zonat turistikeBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:48 - 06/08/22 |
Opi Nion

Efektivët e policisë në zonat turistike të vendit do të pezullojnë të gjitha lejet vjetore deri në përfundim të sezonit. Është ky vendimi i kreut të Policisë së Shtetit Gledis Nano, i cili sipas burimeve për news 24, ka zbritur në terren dhe po monitoron vetë situatën.

Kujtojmë se ky vendim vjen pas ngjarjes së rëndë në Himar, ku vogëlushja 7-vjeçare humbi jetë pas u godit nga një motoskaf.

Kujtojmë se pak ditë më parë, Nano gjithashtu ishte në terren ku ndoqi operacionin e kontrollit të mjeteve lundruese në jug të vendit.

Njëkohësisht gjatë 4 ditëve të operacioneve në det, policia ka bllokuar më shumë se 200 mjete lundruese për cerifikim dokumentash, duke njoftuar se tashmë do të ndryshojnë disa kritere edhe në vendet e bazimit të këtyre mjeteve./Opinion.al

Pas