InstaBIZ

Dua Lipa: Rinia e Kosovës meriton liberalizimin e vizaveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:29 - 06/08/22 |
Opi Nion

Dua Lipa, këngëtarja me famë botërore ka bërë sërish thirrje për liberalizimin e vizave të Kosovës. Ashtu si në konferencën për shtyp të së enjtes këngëtarja këtë herë përforcoi apelin e saj përmes një postimi në “Instagram”.

Thirrja për liberalizim është moto për edicionin e këtij viti të “Sunny Hill Festival”, që organizohet në Prishtinë nga familja Lipa.

“Dje pasdite mora titullin Ambasadore Nderi e Kosovës nga presidentja jonë Vjosa Osmani. Është nder dhe privilegj të jem në gjendje të përfaqësoj vendin tim në të gjithë botën dhe të vazhdoj punën dhe përpjekjet e mia globalisht për të lënë shenjë dhe të bëjmë një ndryshim. Rinia e Kosovës meriton të drejtën e liberalizimit të vizave, lirinë për të udhëtuar dhe për të ëndërruar të mëdha”, ka shkruar ajo në profilin e saj në Instagram që numëron mbi 85 milionë ndjekës.

Një ditë më parë presidentja Vjosa Osmani i dha titullin “Ambasadore Nderi” Dua Lipas, në ceremoninë ku morën pjesë edhe bashkëshorti dhe dy vajzat e presidentes.

Pas marrjes së titullit, Dua Lipa tha se është nder dhe privilegj ta përfaqësojë Kosovën në të gjithë botën.

Pas