Bota

Në koma prej prillit,12-vjeçari Archie vdes pasi hiqet pajisja që e mbante në jetëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:35 - 06/08/22 |
Opi Nion

Archie Battersbee, i cili pësoi dëmtime të trurit dhe ra na koma pasi u plagos rëndë në një incident në shtëpinë e tij në muajin Prill, ka ndërruar jetë këtë të dielë të 6 gushtit, pasi ju shkëput pajisja shënderësore që e mbante në jetë.

Nëna e tij Hollie Dance qëndroi jashtë spitalit dhe tha se ajo ishte “mamaja më krenare në botë”.

Ajo tha se Archie ishte “një djalë i vogël kaq i bukur dhe ai luftoi deri në fund, dhe unë jam shumë krenare që jam nëna e tij”.

12-vjeçari kishte qenë në qendër të një debati të gjatë ligjor në Southend, Essex, pas kërkesave të vazhdueshme të familjes për ta larguar nga spitali dhe transferuar në shtëpi. Por ky vendim ishte refuzuar nga gjykata që kishte vlerësuar se kjo ishte e rrezikshme dhe ai mund të ndërront jetë gjatë lëvizjes. Fatkeqësisht 12-vjeçari nuk arriti të zgjohej//Opinion.al

Pas