Sport

Nis sot kampionati italian i futbollit


               Publikuar në : 15:05 - 24/08/19 |
xhu lia

Ditën e sotme nis kampionati italian i futbollit. Ky kampionat mjaft i ndjekur edhe në vendin tonë do ta hapë siparin me ndeshjen mes Juventusit dhe Parmës në orën 18:00.

Ndërkohë në mbrëmje do të zhvillohet takimi i radhës mes Fiorentinës dhe Napolit.

Juventusi vijon të jetë një nga skuadrat favorite për titullin kampion, ndonëse nuk qëndrojnë pas në garën për trofeun dhe Interi me Napolin./Opinion.al/

Pas