Aktualitet

Në këto qytete nesër nis mësimi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:28 - 04/12/19 |
xhu lia

Mësimi pritet të risinë në disa qytete të vendit gjatë ditës së nesërme (5 Dhjetor).

Këtë njoftim e ka dhënë ministria e Arsimit ku ka bërëtë ditur se mësimi do të nisë në Kamëz, Kavajë, Rrogozhinë, Lezhë dhe Mirëditë për sistemin arsimit parauniversitar.

Ndërsa në Tiranë, Vorë, Durrës, Shijak, Krujë e Kurbin, mësimi do të rifillojë disa ditë më pas, më 9 dhjetor, për arsye të zëvendësimit të orëve mësimore.

Mësimi u pezullua pas tërmetit të datës 26 Nëntor i cili tronditi vendin./Opinion.al/

Pas