Aktualitet

Ndërron jetë nga COVID-19, gazetari dhe komentatori Kosta Grillo


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:07 - 05/10/21 |
Opi Nion

Ka nderruar jetë si pasojë e COVID-19 gazetari dhe komentatori sportiv Kosta Grillo.

Grillo ka ndërruar jetë në moshën 59-vjeçare, teks prej disa kohësh ishte në luftë me virusin.

Lajmi bëhet i ditur miku i komentatorit, Ervin Petraq Baku, i cili shkruan në rrjetet sociale se “Vëllai ynë nuk ja doli dot. Të ndrittë shpriti Kosta Grillo”.

Gjendja e tij ishte e rëndë dhe pavarësisht se shkoi në Turqi për kurim më të specializuar, fatkeqësisht gazetari nuk mbijetoi. Kujtojmë se Grillo udhëtoi drejt Turqisë në datën 12 gusht, e që prej 27 gushtit ndodhej në terapi intesive, në gjendje të rëndë./Opiniona.l

Pas