Aktualitet

Moti/ Dita nis me shi, por kushtet e motit përmirësohen gjatë pasditesBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:21 - 23/11/22 |
Opi Nion

Paraditja do të sjelli në territorin shqiptar vranësira të dendura të cilat do të gjenerojnë reshje shiu të konsiderueshme kryesisht në zonat veriore dhe jugore.

Parashikohet që orët e pasdites të sjellin përmirësim gradual të kushteve të motit. Duke lënë reshje të izoluara vetëm në zonat malore.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjesit, por do të rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 17°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi kryesisht jugperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 4 ballë. 

Pas