Sport

Milani mposht Specian dhe ngjitet në krye të “Serie A”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:12 - 04/10/20 |
Al Do

Pas shumë sezoneve të nisura me zhgënjim, Milani ja ka dalë që mbas tre ndeshjeve të para të kampionatit të jetë në krye të renditjes së “Serie A”.

Trajneri Stefano Pioli duket se i ka ndryshuar mentalitetin dhe lojën kuq e zinjëve të cilët arritën të fitonin sot ndeshjen me Specian.

Dy gola të Leao dhe një i Teo Hernandez vulosën fitoren 3-0 e cila e mban “djallin” në krye të renditjes sëbashku me Atalantën.

Ata kanë mbyllur tre ndeshjet e para të kampionatit pa pësuar asnjë gol ndërkohë përballja e radhës do të jetë me rivalët historikë, Interin, në “Derby della Madonnina”. /Opinion.al

Pas