Kryesore

PD në Elbasan zgjedh kandidatët e propozuar për deputetë, asnjë kontestim


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:19 - 04/10/20 |
Al Do

Ka përfunduar në Elbasan procesi i numërimit të votave të kandidatëve për deputetë dhe kryetar bashkie. Në përfundimin të këtij procesi janë kualifikuar për në fazën tjetër 20 emra.

Numri i anëtareve me të drejtë vote ishte 2302, ndërsa morën pjesë 1521 anëtarë ose 66 %.

Anëtarësia e PD në Elbasan ka votuar në bllok të gjithë listën e kandidatëve të propozuar duke mos kontestuar asnjë emër.

Në përfundim të dhënat e votimit janë si më poshtë:

 1. Anila Bishqemi
 2. Anita Duhanxhiu
 3. Aurel Bylykbashi
 4. Besa Zhupa
 5. Durim Çekrezi
 6. Edmond Biçoku
 7. Eliona Gremi
 8. Elior Vila
 9. Elsa Gega
 10. Endri Hasa
 11. Etleva Haxhihyseni
 12. Lorenc Hastopalli
 13. Luçiano Boçi
 14. Mimoza Haseiku
 15. Qani Xhafa
 16. Shefqet Deliallisi
 17. Sonila Daiu
 18. Taulant Zeneli
 19. Zamir Muzhaqi
 20. Zheni Gjergji

/Opinion.al

Pas