Aktualitet

Meta: Koalicioni funksionon dobishëm


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:24 - 13/11/15 |
b.f

TIRANË- Kryeparlamentari Ilir Meta ka folur pas Kryeministrit Edi Rama për mediat e shumta që prisnin  para vilës Qeveritare. “Takimi ishte i dobishëm”, tha Meta, duke shtuar em batutë se “tani takohemi më shpesh për shkak të verejtjeve që ju na keni bërë për mungesën e takimeve në gusht”.

I pyetur për largimin e deputetëve të LSI nga seancat plenare tha se do ta reflektojmë si verejtje. Për dorëheqjen e Naços ai tha se teksti i dorëheqjes është publik dhe ministri i ri Manjani është ekspert i fushës së lgijeve.

Ndërsa i pyetur për koalicionin, Meta tha se “po funksionin dobishëm dhe se z. Braho është garanci pasi ëshët deputet edhe i LSI edhe PS”.

Ndërkaq mediat e pyetën për prezencën e tre ministrave të akuzuar nga opozita për korrupsion si Beqaj, Gjiknuri dhe Tahiri, në këtë takim dhe për qendrimine tyre ndaj tyre. “Opozita ka akuzuar të gjithë ministrat dhe jo vetëm këta të tre”, tha Meta.

Cfare tha Rama pas takimit

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas