Aktualitet

Më shumë se një orë në seli, përfundon takimi i ambasadorëve me Lulzim Bashën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:20 - 14/12/21 |
Opi Nion

Ka zgjatur rreth 75 minuta takimi mes ambasadorëve të akredituar në Tiranë me kreun e PD Lulzim Bashën.

Ata u pritën në selinë e PD, nga nënkryetarja Jorida Tabaku dhe sekretari i përgjithshëm Gazmend Bardhi.

Të pranishëm në mbledhjen e zhvilluar në selinë blu ishin ambasadori i Gjermanisë Peter Zingraf, ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim, ambasadori i BE-së, Luigi Soreca dhe ambasadori i Francës dhe Anglisë.

Ky takim vjen një ditë pas situatës së krijuar në PD, ku ish-kryeministri, Sali Berisha me përkrahësit e tij shkuan në ambientet e selisë blu. Ata pretendojnë se në Kuvendin e 11 Dhjetorit kanë shkarkuar si kryetar të PD-së Lulzim Bashën./Opinion.al

Pas