Aktualitet

Shuhet ikona e peshëngritjes Ferit Berberi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:54 - 14/12/21 |
Opi Nion

Është ndarë nga jeta në moshën 75-vjeçare ikona e peshëngritjes Ferit Berberi.

Berberi vuante nga një sëmundje në mushkëri dhe nuk ka mundur t’i bëj ballë problem,it shëndetësor.

Ai ishte dekoruar edhe me titullin “Mjeshtër i Madh”, Berberi ka qenë ikonë e peshëngritjes para viteve 1990.

Berberi ka marrë rezultate të mira edhe në nivele ndërkombëtare, duke nderuar emrin e Shqipërisë. Si trajner, nga puna e tij kanë dalë emrat të rëndësishëm të shtangës shqiptare./Opinion.al

Pas