Aktualitet

“Më kanë shkarkuar disa herë”, Alibeaj:Jam kreu i grupit dhe ushtroj detyrën e…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:15 - 09/05/22 |
Opi Nion

Enkelejd Alibeaj nuk e pranon vendimin e Komisionit të Rithemelimit, i cili nuk e njeh si kreun e Grupit Parlamentar të PD-së dhe ushtruesin e detyrës së kryetarit të komanduar.

Në një deklaratë për mediat pas mbledhjes së Grupit Parlamentar ai u shpreh se edhe pse është shkarkuar disa herë, vazhdon të jetë ushtrues i detyrës së kryetarit të PD.

“Nuk është çështje numrash por qëndrimi. Qëndrimin e deputetëve në mënyrë individuale e keni parë. Do ketë secili qëndrimin e vet. Nuk më ka shkarkuar askush. Mua më kanë shkarkuar disa herë.  Njëherë në Dhjetor, njëherë në janar. Unë jam kryetar i grupit parlamentar i zgjedhur në Këshillin Kombëtar pjesë e të cilit ishte grupi parlamentar. Unë nuk jam test ndaj askujt. Unë bëj detyrën time si kryetar i grupit parlamentar dhe ushtrues i detyrës së kryetarit. Edhe për çështjen e mbledhjes së kryesisë së grupit ishte kërkesë e anëtarëve. U mblodhëm të shtunën në orën 09:15 duke parë komoditetin kohor të secilit. Sot në mëngjes ka qenë mbledhja tjetër”, tha ai.

Pas